Zoals jullie weten ben ik een liefhebber van de Franse kust.
Helaas heeft corona er dit jaar voor gezorgd dat we er nog niet geweest zijn.
En zoals het zich nu laat aanzien wordt het voor ons pas september of oktober voor we gaan..
Maar ik neem je mee op reis…….naar de Cote d’Opale een echte aanrader.. niet ver van huis.
Voor de brocante moet je hier niet zijn, want meer dan een verdwaald schuurtje met oude spullen kom je niet tegen, maar de prachtige kust en omgeving maakt veel goed.
In het zuiden van Frankrijk vind je de Cote ‘d Azure en in het noorden van Frankrijk de Cote d’Opale.
Binnendoor van Calais naar Le Touquet -Paris-Plage.
Voor het mooie weer moet je toch echt in het zuiden zijn, maar in het Noorden is het evengoed genieten.
Gewoon een dikke trui en regenjas mee dan kom je niet voor verassingen te staan.
Calais ligt op 350 km van Utrecht en dit deel kun je het beste met de auto over de snelweg afleggen.
De eerste stop is bij Cap Blanc-Nez dit is een prachtig uitkijkpunt, bij helder weer zie je de krijtrotsen van Engeland
Via Cap Gris Nez, wat zeker ook de moeite waard is om te bekijken, kom je in het gezellige badplaatsje Wissant ( wat wit zand betekend) een gezellig plein met een kerkje en een terras het is niet groot.
Van Wissant rijden we even van de route af en gaan we naar Raventhun, aan de doorgaande weg zit een leuke brocante, helaas is ze niet altijd open.
Maar mocht ze open zijn stop dan gerust ze heeft leuke spullen. Het dorpje zelf stelt niet veel voor en dus koersen we terug naar de kustlijn en gaan we richting Wimereux , een dorpje met veel kleine smalle straatjes die voeren langs prachtige herenhuizen allemaal in felle kleuren. In het centrum vind je veel cafeetjes en kleine winkeltjes
Nadat we hebben genoten van een heerlijke lunch aan de mooie boulevard rijden we richting Boulogne -Sur-Mer.
Meestal zetten we de auto in Boulogne op de parkeerplaats bij de oude bovenstad en lopen we onder de prachtige stadspoort door de oude stad in.
Vergeet niet om een wandeling te maken over de oude stadswal en de oude kathedraal te bekijken,
Kleine winkeltjes en gezellige cafeetjes wisselen elkaar ook hier weer af.
Boulogne-Sur-Mer heeft de grootste vissershaven van Frankrijk.
Na Boulogne -Sur-Mer rijden we richting Le Touquet-Paris-Plage via Hardelot-Plage.
Een acht kilometer zandstrand en een prachtig naaldbos direct achter de duinen zorgen ervoor dat deze badplaats zeer gewild is, er staan dan ook veel mooie villa’s tussen de dennen.
Langzaam aan komen we bij onze eindbestemming Le Touquet-Paris-Plage, veel Parijzenaren hebben hier hun tweede huis en komen hier in de weekenden naar toe.
Hier zie je tussen de naaldbomen de prachtigste villa’s staan.
Le Touquet-Paris-Plage een heerlijke plek, om uit te waaien en tot rust te komen.
Met een cappuccino of lekkere lunch op het terras aan het strand is het echt genieten.
Natuurlijk zoeken we altijd naar leuke brocantewinkeltjes en al zou je verwachten dat er veel zijn.. helaas het valt tegen.
Hier moeten je het echt hebben van de plaatselijke Vide Grenier op zondag.
Zo zie je maar je hoeft niet ver van huis om toch de heerlijke Franse sfeer te kunnen beleven.
Ga je niet zelf naar Frankrijk en toch op zoek naar mooie brocante..op mijn website is er genoeg mooie Franse brocante te vinden.
Fijn weekend,
Hetty